Турист і паломник → Паломництво – це наближення до Бога

Паломництво – це наближення до Бога.

ТОВ «Паломницько-туристичний центр «Емаус» - це туристичний оператор, головним напрямком якого є паломницькі тури.

Чому саме паломництво? Адже це не є престижний напрямок, він не передбачає багато клієнтів, чартерні рейси, а отже і не приносить великі заробітки. Паломництво – це специфічний вид туризму, який має обмежене коло зацікавлених осіб, оскільки для більшості ідентифікується з приналежністю до тієї чи іншої церкви.

Для мене, директора ТОВ «Паломницько-туристичний центр «Емаус», паломництво – це найнеобхідніший і найкорисниший на сьогоднішній день вид відпочинку, який поєднує в собі відновлення фізичних і душевних сил людини.
У теперішній час новітніх технологій, надшвидких ритмів життя та заматеріалізованості суспільства часто не вистачає часу глибоко замислюватися про справжній сенс нашого життя, про наші стосунки з Богом чи стан нашої душі. А в паломницьких турах людина кожного дня отримує таку можливість, вже починаючи з переїзду автобусом. Дехто з туристів вважає, що автобусні поїздки є надто важкими, втомлючимии і нудними, а тому, почувши про 17-ти чи навіть 12-ти денний автобусний тур, зразу ж відмовляються. Я наважуся не тільки заперечити, але і заохотити до цього кожного з Вас. Адже в хорошій невимушеній атмосфері Ви не просто не помітите, як швидко промайне час переїзду від міста до міста, але і зможете осягнути багато корисного і цікавого для себе. В кожному паломництві крім супроводу керівника групи є ще духовний супровід священника. Ми спільно молимося короткі ранішні та вечірні молитви, вервицю, інколи Акафіст або Молебень до Богородиці, дивимося цікаві релігійні чи художні фільми, обговорюємо їх. Маємо можливість почерпнути знання та духовний досвід інших людей під час їхніх свідчень, і найголовніше – мати духовну розмову зі священником, який нерідко може порадити, як вийти з тієї чи іншої складної життєвої ситуації, розрадити нас, дати відповіді на питання, які можливо, роками мучать наше сумління. Часто в житті ми не наважуємося підійти до священника і запитати його поради або є постійно заклопотані справами і відкладаємо це до якоїсь кращої нагоди. І саме в паломництві є така нагода.
Де б ми не перебували, завжди крім запропонованої програми заходів протягом дня, чи то Свята Літугрія, чи пройдення Хресної Дороги, чи купання в людських купальнях джерельної води, чи лекції-науки священника на певну тему чи щось інше, маємо можливість побути в тиші, роздумати над власним життям, заглянути у глибину свого серця, очистити його і зустріти там живого Бога. Бога не надуманого в нашій уяві, а Воскреслого із мертвих, Який Своєю росою Благодаті оживлює наші душі. Подібно, як налякані учні Ісуса йшли з Єрусалиму у село Емаус після того, як розп’яли їхнього Учителя, але в дорозі зустріли Його Воскреслого і впізнали при ламанні Хліба, а потім бігом поверталися знову у Єрусалим з палаючими серцями, щоб поділитися великою радістю, так і ми в паломництві маєм можливість зустріти Живого Бога і впізнати Його. У цьому я передбачаю головну мету діяльності свого паломницько – туристичного центру.

Відвідуючи святі місця, всесвітньо відомі духовні центри такі як Люрд, Фатіму, Меджугор’є, Рим і Ватикан, Ченстохову, Барі, Падую та багато інших ми не тільки духовно збагачуємося, очищаєм своє серце та наповнюєм його Божою благодаттю. Ми сповняєм місію, несемо цю благодать для своїх рідних, близьких і знайомих, молимося за них на святому місці, купляємо і освячуємо речі, набираємо і веземо додому джерельну воду, але найголовніше – свідчимо їм світлом наших очей, зміною нашого життя, ділимося нашою радістю. І тепер найголовніше – не розтрати цю благодать, а зберегти в своєму серці якомога довше, принаймні до наступного паломництва.

Також хочу сказати, що подорожуючи до Фатіми, Люрду, Риму чи іншого святого місця, маршрути пролягають через відомі та цікаві міста. Будете мати можливість насолодитися затишними вуличками Праги чи відчути шарм Парижу, завітати у столицю вальсів – Відень чи відвідати помпезний Будапешт. Архітектура відомого Антоніо Гауді зачарує Вас у Барселоні чи падаюча вежа зустріне у Пізі. Екскурсійні програми по містах до Ваших послуг.
Отож, подорожуючи з нами, Ви духовно та інтелектуально зростаєте, набираєте новий заряд сил та енергії до праці!